Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
John McTiernan |
7,3
|
|
John E. Sullivan
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Mischa Hausserman
(reżyser drugiej ekipy) (dodatkowe zdjęcia lotnicze)
|
||
Bruce Moriarty
(asystent)
|
||
Michael Pitt
(asystent)
|
||
Peter Soldo
(asystent)
|
||
Neil Lewis
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Jamie Miller
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Jonathan Watson
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Leslie Dixon |
8,0
|
|
Kurt Wimmer |
7,0
|
|
Alan Trustman
(historia)
|
||
Cornelia 'Nini' Rogan
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Mikayla Abromowitz
(nadzorca ciągłości scenariusza) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Producenci | Ocena | |
Pierce Brosnan
producent
|
7,3
|
|
Beau St. Clair
producent
|
||
Michael 'Bones' Buono
producent (asystent)
|
||
Bruce Moriarty
współproducent
|
||
Roger Paradiso
współproducent
|
||
Michael Tadross
producent wykonawczy
|
||
Eddy Collyns
nadzorca produkcji
|
||
M.J. Magbanua
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Pierce Brosnan
Thomas Crown
|
7,3
|
|
Rene Russo
Catherine Banning
|
7,2
|
|
Denis Leary
Michael McCann
|
||
Ben Gazzara
Andrew Wallace
|
||
Frankie Faison
Paretti, detektyw
|
||
Fritz Weaver
John Reynolds
|
||
Charles Keating
Friedrich Golchan
|
||
Mark Margolis
Heinrich Knutzhorn
|
7,7
|
|
Faye Dunaway
Psychiatra
|
6,9
|
|
Michael Lombard
Bobby McKinley
|
||
James Saito
Paul Cheng
|
7,0
|
|
Esther Cañadas
Anna Knudsen
|
||
Bill Ambrozy
Pełnomocnik
|
||
Michael Bahr
Pełnomocnik
|
||
Robert D. Novak
Pełnomocnik
|
||
Joe H. Lamb
Pełnomocnik
|
||
Mischa Hausserman
Jimmy, kierowca Crowna
|
||
Daniel Oreskes
Petru
|
||
Dominic Chianese Jr.
Dimetri
|
||
Ritchie Coster
Janos
|
||
Gregg Bello
Iggy
|
||
John P. McCann
Starszy detektyw
|
||
George Christy
Starszy strażnik muzeum
|
||
John Elsen
Gliniarz w Nowym Jorku
|
||
Daniel Jamal Gibson
Sam
|
||
Cynthia Darlow
Daria, sekretarka Crowna
|
||
Ira Wheeler
Starszy człowiek
|
||
David Adkins
Syn
|
||
Melissa Maxwell
Nauczycielka
|
||
R.J. Remo
Palący dzieciak
|
||
Caleb Archer
Palący dzieciak
|
||
Richard Russell Ramos
Dr Cornelius
|
||
Robert Ian Mackenzie
Jubiler
|
||
Yusef Bulos
Jubiler
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Tom Priestley Jr.
(kierownik zdjęć)
|
||
John E. Sullivan
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
James W. Finnerty
(główna pomoc techniczna)
|
||
Tom Kerwick
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Matt Chubet
(pomoc techniczna)
|
||
David Larue
(pomoc techniczna)
|
||
Peter Letzelter-Smith
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Bill Conti | ||
Jamshied Sharifi
(muzyka dodatkowa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Kate Harrington | ||
Mark Zunino | ||
Marta Font | ||
Monica Russell
(Pierce Brosnan)
|
||
Susan Carrano
(asystent)
|
||
Hartsell Taylor
(nadzorca garderoby)
|
||
Montaż | Ocena | |
John Wright |
9,0
|
|
Melissa Carter
(asystent)
|
||
Barbara Dunning
(asystent)
|
||
Mark Livolsi
(asystent)
|
8,0
|
|
Kyle Ann Stokes
(asystent)
|
||
Todd Zongker
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Jack Eskew
aranżer
|
||
Bill Conti
dyrygent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gloria Cheng
wykonawca muzyki (fortepian) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Norman Ludwin
wykonawca muzyki (bas) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sebastian Toettcher
wykonawca muzyki (wiolonczela) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Louise Di Tullio
wykonawca muzyki (flet) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Bron Roylance
charakteryzator osobisty: Pierce Brosnan
|
||
Shane Paish
charakteryzator osobisty: Rene Russo (dodatkowy)
|
||
Lynn Campbell
charakteryzator
|
||
Michele Paris
charakteryzator
|
||
Jane Choi
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Rosanne Puchal
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Enzo Angileri
fryzjer osobisty: Rene Russo
|
||
Romaine Greene
fryzjer
|
||
Scott Hersh
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Bruno Rubeo
scenograf
|
9,0
|
|
Dennis Bradford
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Teresa Carriker-Thayer
dyrektor artystyczny (druga ekipa)
|
||
Jay Durrwachter
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Paul D. Kelly
dyrektor artystyczny (asystent)
|
7,0
|
|
Leslie E. Rollins
dekorator wnętrz
|
||
Christine Moosher
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Steven E. Lawler
główny architekt
|
||
Ron Engler
architekt (pomoc techniczna)
|
||
Edward R. Geller
architekt (pomoc techniczna)
|
||
Ken Nelson
koordynator konstrukcji
|
||
Michael Saccio
główny rekwizytor
|
||
Ray Fisher
rekwizytor
|
||
Eric Lewin
rekwizytor
|
||
Joan Winters
projektant graficzny
|
||
John F. McHugh
stolarz
|
||
Peter Wilcox
stolarz
|
||
Joseph Garzero
główny malarz
|
||
Victor Morales
malarz
|
||
John Ralbovsky
malarz
|
||
Cheryl Stewart
malarz
|
||
Daniel Geary
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve A. Stephenson
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Michael Minkler
mikser ponownego nagrania
|
||
Frank A. Montaño
mikser ponownego nagrania
|
||
George Watters II
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Suhail Kafity
montaż dźwięku
|
||
F. Hudson Miller
montaż dźwięku
|
||
R.J. Palmer
montaż dźwięku
|
||
Gary Wright
montaż dźwięku
|
||
Marc Deschaine
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Marva Fucci
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Chris Ingram
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Melissa Lytle
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Del Spiva
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Matt Colleran
operator dźwięku
|
||
Sean England
operator dźwięku
|
||
Teri E. Dorman
nadzorujący montaż dialogów
|
||
David A. Arnold
montaż dialogów
|
||
Karen Spangenberg
montaż dialogów
|
||
John T. Cucci
imitator dźwięku
|
||
Dan O'Connell
imitator dźwięku
|
||
Victoria Martin
nadzorujący montaż imitacji
|
||
Matthew Harrison
montaż imitacji
|
||
James Likowski
montaż imitacji
|
||
James Ashwill
mikser imitacji
|
||
Linda Lew
operator imitacji
|
||
Juno J. Ellis
nadzorujący montaż postsynchronu
|
||
Denise Horta
montaż postsynchronu
|
||
Stephen Janisz
montaż postsynchronu
|
||
Thomas J. O'Connell
mikser postsynchronu
|
||
Rick Canelli
operator postsynchronu
|
||
Tommy Louie
okablowanie
|
||
Daniel Rosenblum
mikrofoniarz
|
||
Chris McGeary
montaż muzyki
|
||
Jamie Lowry
montaż muzyki (asystent)
|
||
Tommy Lockett
montaż muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Harold McConnell Jr.
technik
|
||
Allen Stillman
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Patricia McCorkle
dobór obsady
|
||
John Mabry
dobór obsady (asystent)
|
||
Sarah Spearing
dobór obsady (asystent)
|
||
Barbara Harris
dobór głosu
|
||
Frank Ferrara
koordynator kaskaderów
|
||
Chris Cenatiempo
kaskader
|
||
John Cenatiempo
kaskader
|
6,0
|
|
John Copeman
kaskader
|
||
Frank Ferrara Jr.
kaskader
|
||
Ralph Ferrara
kaskader
|
||
Tony Guida
kaskader
|
||
Keith Siglinger
kaskader
|
||
Tomás F. Gonzalez
kaskader (łódź)
|
||
Doris F. Grove
kaskader (łódź)
|
||
Andrew Phillips
kaskader (łódź)
|
||
Kyle Rudolph
operator steadicam
|
||
Paul Gavin
operator kamery
|
||
Ron Goodman
operator kamery
|
||
Phil Oetiker
operator kamery
|
||
John Sosenko
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Stanley Fernandez Jr.
operator kamery (asystent)
|
||
Zsolt Kadar
operator kamery (asystent)
|
||
Robert Paone
operator kamery (asystent)
|
||
Deborah Brozina
operator kamery (asystent)
|
||
Alan R. Disler
operator kamery (asystent)
|
||
Phillip Todd
operator kamery (asystent) (również) (druga ekipa)
|
||
Joel Tishcoff
mistrz oświetlenia
|
||
William M. Weberg
mistrz oświetlenia (pomoc techniczna)
|
||
Gene Engels
oświetlenie
|
||
Jim Galvin
oświetlenie
|
||
Lowell Schulman
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
Barry Wetcher
fotosista
|
||
Steve Comesky
elektryk
|
||
Jon Delgado
elektryk
|
||
Assia Fratz
elektryk
|
||
Charlie Grubbs
elektryk
|
||
John Milcetic
elektryk
|
||
Brian Stocklin
elektryk
|
||
Ray Scalice
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
John E. Sullivan
efekty wizualne
|
||
Juan Carlos Vargas
efekty wizualne
|
||
Tyler Foell
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Reid Paul
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Jamie Clay
zecer
|
||
Jim Gorman
zecer
|
||
Jonathan Roumie
dokumentacja scenograficzna
|
6,0
|
|
Rosanne Vogel
księgowy produkcji
|
||
Tomoko Yamamoto
księgowy (asystent)
|
||
John Carrafa
choreograf
|
||
Garson Yu
projekt czołówki
|
||
Tony McCool
dubler: Pierce Brosnan
|
||
Tristan Thomas
dubler: Pierce Brosnan
|
||
Anna Marie Wieder
dubler: Rene Russo
|
||
Stefan Gesek
dubler: Denis Leary
|
||
Liza Bigger
dubler
|
||
Daniel W. Victor Jr.
konsultant (ds. DTS)
|
||
James Wright
konsultant (ds. Dolby)
|
||
Randall Poster
konsultant (ds. muzyki)
|
||
Mike Charles
konsultant (ds. technicznych)
|
||
Eva Norvind
konsultant (ds. technicznych)
|
||
Charles Henderson
konsultant (ds. treningu)
|
||
James Stankard
konsultant (John McTiernan)
|
||
Ben Schoen
napisy
|
||
Audra Esposito
sekretariat produkcji
|
||
Katherine Torres
sekretariat produkcji
|
||
Adam Levine
kierownik planu
|
||
Bill Richards
pilot helikoptera (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Bilich
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Bucossi
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Copeman
kaskader dublujący: Pierce Brosnan (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cheryl Wheeler Duncan
kaskader dublujący: Rene Russo (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jonathon Prandi
kaskader dublujący: Pierce Brosnan (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam Vignola
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…